FRANCOUSKÝ BÍLÝ JÍL

12.04.2020

Bílý jíl je jeden z nejtradičnějších jílů používaných v našich končinách v kosmetice. Především pro citlivou a suchou pleť může být takový bílý jíl úplným požehnáním. Má totiž o dost menší zmatňující schopnosti než zelený jíl, díky tomu mnohem méně vysušuje, a je tak vhodný i pro sušší typy pleti.

Bílý jíl je velmi vhodný pro péči především o citlivou a suchou pleť. Dokáže vyčistit, ovšem bez toho, aby zbytečně vysušoval a zbavoval pleť vší přirozené mastnoty. Bílý jíl nezvládne odmastit úplně stoprocentně a díky tomu je naprosto vhodný pro suchou pleť. Bílý jíl můžete používat samotný jako mycí prášek nebo ho smíchat s vodou a oleji a získat tak dokonalou čisticí masku pro suchou pleť.

Jíl pokožku vyčistí a zároveň má velmi šetrný peelingový efekt. Díky tomu podporuje přirozenou regeneraci pokožky. Můžete ho používat každý den jako jemný čisticí prášek nebo si ho dopřejte jednou týdně jako hloubkově čisticí masku bez vysušování. A bílý jíl je skvělý i na vlasy. Zbavuje šetrně nečistot a dodává objem.