SHEALOE

24.10.2020

Směs Bambuckého másla a Aloe Vera

Bambucké máslo
pomáhá léčit kožní onemocnění včetně skvrn, svědění, spálenin od slunce či kožních ran. Kombinace bambuckého másla a drcených ovesných vloček poskytuje pokožce vyhlazovací proces a pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Má vysoký obsah vitamínu E, D a provitamínu A, působí protizánětlivě, pomáhá zmírnit projevy akné, ekzémů a vyrážek. Hydratuje, vyživuje, regeneruje a tvoří UV ochranu a má antibakteriální účinky.

Aloe jsou využívané zejména v léčitelství, nejčastěji využívaným druhem je Aloe pravá . Ta je využívána již po tisíce let jako léčivá rostlina a její používání se rozšířilo po celém světě. Rostlina je používána v tradiční indické, čínské i arabské medicíně. Aloe poskytuje dva základní produkty s odlišným působením a využitím, známé jako gel a latex. Je oblíbenou bylinou v domácím lékařství a v léčitelství. Pryskyřice a drť z vnitřku listů se používá ke zmírnění kožních problémů (např. po spálení na slunci). Obsahuje cenné enzymy, minerální látky (hořčík, vápník, draslík, sodík, mangan, zinek, měď, chrom, železo aj.), vitamíny (A, C, E, B1, B2, B6, B12, kyselina listová), esenciální aminokyseliny, proteiny, rostlinné glykosidy, polysacharidy, pryskyřice, antrachinóny (aloin), saponiny a lignin.

Aloe Vera má uklidňující a protizánětlivé účinky, opravuje kožní defekty, je velice účinná na akné, ekzém a pod. Má antibakteriální, protivirové a protizánětlivé vlastnosti, podporuje detoxikaci organismu, dezinfikuje, zvlhčuje a regeneruje pokožku, urychluje hojení ran, mírní svědění a je prospěšná při ekzémech a alergiích.
Bez nadsázky můžeme Aloe Veru označit za kosmetický zázrak !